Млада жена почина, след като беше простреляна в кампуса на щатския университет на Делауеър, предаде Асошиейтед прес, като се позова на местните власти. Полицията съобщи, че 18-годишна жена от Уилмингтън, която не е била регистрирана като студентка, е била намерена с огнестрелна рана в горната част на тялото. Инцидентът е станал близо до общежитието "Уорън-Франклин хол", където биват настанявани предимно първокурсници. Непосредствено след стрелбата на жертвата е оказана първа помощ, след което тя е била

Автор 1 мин. за прочитане

Началникът на генералния щаб на израелската армия одобри продължаването на войната в Газа

Началникът на генералния щаб на израелската армия Херци Халеви е одобрил плановете за продължаване на войната в Газа, съобщиха военните тази вечер, предаде ДПА. Халеви днес е "разреши по-нататъшните действия", заяви говорителят на армията Даниел Хагари.  Израелският телевизионен канал "Кан" съобщи, че част от плановете включват военна операция в южния град Рафах на границата с Египет. Очевидно скоро може да се очаква евакуация на цивилното население.  Съюзниците на Израел спешно предупредиха да не се предприема офанзива

Треньорът Стамен Белчев е доволен от резултата, но иска още по-добра игра от ЦСКА-София

Стамен Белчев е доволен от победата срещу Арда с 3:2, но иска още по-добра игра от футболистите на ЦСКА-София в плейофите на българския футболен шампионат и турнира за купата. "Резултатът е добър, но представянето трябва да е по-добро. Трябва ни повече скорост в атака, да бъдем по-убедителни на фланга и така да завършваме нападенията. Всички футболни хора искат да виждат атаки като тази за последния гол", заяви Стамен Белчев в интервю за Диема Спорт. "На

Тулуза и Олимпик Марсилия не излъчиха победител в двубой от Лига 1

Тулуза и Олимпик Марсилия завършиха 2:2 в среща от 30-ия кръг на футболното първенство на Франция. Фарис Мумбаня донесе точката на Марсилия с последния удар в мача в 5-ата минута на добавеното време. Гостите първи откриха резултата, след като в 38-ата минута точен беше Жан Онана. Домакините стигнаха до пълен обрат с попадения на датчанина Расмус Николайсен в края на първото полувреме и на Ян Гбоо в 82-ата, но не успяха да задържат аванса си

Автор 3 мин. за прочитане

Арда се огъна под натиска на ЦСКА-София през второто полувреме, заяви треньорът Николай Киров

Арда се поддаде на натиска на ЦСКА-София през второто полувреме и това е една от причините, довели до загубата с 2:3 в мач от 30-ия кръг на българската футболна efbet Лига, заяви треньорът на отбора Николай Киров. "Поддадохме се на натиска в първите 15 минути на второто полувреме и имахме проблеми при статичните положения. Не успяхме да направим бързи преходи, каквито правехме през първата част. Така стана натискът към нашата врата", заяви Киров за Диема

Без промяна на върха при реализаторите след края на редовния сезон в efbet Лига, Текпетей се изкачи на шесто място с два гола за Лудогорец

Класиране при голмайсторите в Първа футболна лига след мачовете от 29-ия кръг: 12 гола Георги Николов (Ботев Пловдив 4, Хебър 8) Атанас Илиев (Черно море) 11 гола Александър Колев (Крумовград) Руан Круз (Лудогорец) Якуб Пьотровски (Лудогорец) 10 гола Бърнард Текпетей (Лудогорец) Квадво Дуа (Лудогорец) 8 гола Антоан Бароан (Ботев Пловдив) Джауад Ел Джемили (Левски) Рикардиньо (Левски) Тони Тасев (Славия) 7 гола Марин Петков (Левски) Джовани Маркес (Локомотив Пловдив) Ивайло Чочев (Лудогорец 1, ЦСКА 1948 6)

Кирил Десподов се включи силно за ПАОК, но тимът му отстъпи с 1:2 на Олимпиакос в плейофа за титлата

ПАОК (Солун) претърпя поражение в много важен момент – 1:2 при визитата на Олимпиакос в 6-ия кръг на плейофа за титлата в гръцкото първенство и се свлече чак на 3-о място в класирането. От поражението се възползва АЕК, който по същото време победи с 2:1 като гост Арис (Солун) и сега е начело   със 72 точки. Панатинайкос е 2-и със 71, а ПАОК е 3-и с 67. Българският национал Кирил Десподов учудващо не започна

Автор 2 мин. за прочитане

Възрастен мъж от Батановци е обявен за издирване

Възрастен мъж от Батановци е обявен за издирване, съобщи за БТА кметът на населеното място Радослав Петров. Издирва се седемдесетгодишният местен жител Антон Събчев Павлов. Мъжът е в неизвестност от четвъртък тази седмица, а от днес е обявен за издирване. Петров поясни, че изчезналият има две дъщери, които живеят извън града. Страда и от сериозен здравословен проблем.  Кметът на Батановци отправи молба към всеки, който има информация за възрастния мъж, да се обади на телефон

В пристанището на Севастопол гори кораб

В пристанището на Севастопол на окупирания от Русия полуостров Крим се е запалил кораб, за който военни източници в Киев съобщиха днес следобед, че е спасителният кораб "Комуна", предаде ДПА. Катамаранът, който е спуснат на вода през 1912 г., вероятно е най-старият действащ кораб в руския флот. Руските социални мрежи съобщиха за експлозия на кораба днес, която може да е била причинена от удар на ракета или боен дрон. Първоначално нямаше официално изявление от руската

Фиорентина победи последния в класирането Салернитана в среща от Серия А

Фиорентина победи като гост последния в класирането Салернитана с 2:0 в среща от 33-ия кръг на футболното първенство на Италия. Домакините, които със сигурност ще изпаднат в Серия Б, не успяха да се протипоставят на своя съперник. "Виолетовите" владееха топката и отправиха доста удара към вратата на Салернината, но успяха да открият резултата едва в 80-ата минута, когато Кристиан Куаме се разписа със страхотен удар с глава. В петата минута минута на добавеното време Джонатан